טיפול פסיכולוגי – אלעד נהלוני – פסיכולוגיה רפואית – טיפול CBT

גישות טיפוליות

 

יצירת קשר

צלצלו או השאירו פרטים בטופס
054-56-44-050

‏הכשרות וטכניקות טיפוליות

ההתמחות בפסיכולוגיה רפואית בבית החולים הכשירה אותי לטפל במגוון מצבים ואתגרים. כפסיכולוג במחלקות האשפוז התנסיתי במתן התערבות פסיכולוגית לשעת משבר, בטיפול ארוך ועמוק יותר בחולים המאושפזים לתקופה ארוכה, שלעיתים אף מתמודדים עם מצבים מסכני חיים; ובטיפול פסיכותרפי הכולל הערכה, ממנה נגזרת תוכנית טיפול מתאימה למטרה הטיפולית ולאישיות הפונה, במסגרת המרפאות השונות בהן עבדתי.
כחלק מצוות הפסיכולוגים הרפואיים בבית החולים נחשפתי לבעיות רפואיות שונות ומגוונות ורכשתי הבנה וידע חיוני אודות התמודדות עם בריאות הגוף בטווחים הקצרים והארוכים. באגף נשים עבדתי עם נשים יחידניות, עם גברים הסובלים מבעיית פריון ועם זוגות המבקשים להרות באמצעות התערבויות רפואיות. במרכז הלב אני עובד במרפאה לשיקום הלב בטיפול באנשים לאחר ניתוח או אירוע לבבי. כמו כן, אני חבר בצוות המרפאה לאי ספיקה ולהשתלות לב ובכלל במרכז הלב כולו.
במסגרת עבודתי במרכזים פרטיים לטיפול קוגניטיבי התנהגותי צברתי ניסיון רב בטיפול באנשים הסובלים מהפרעות חרדה שונות, כגון הפרעת פאניק, פוביות מגוונות, חרדה חברתית, חרדת בריאות, OCD והפרעות הספקטרום האובססיבי קומפולסיבי, ובפוסט טראומה. קיבלתי הדרכה והכשרה במספר גישות טיפוליות אפקטיביות ונתמכות ראיות מדעיות.
במהלך השנים השתתפתי בתוכניות הכשרה מגוונות, פסיכודינאמיות וקוגניטיביות התנהגותיות. כפסיכולוג רפואי יש לי עניין בגישות טיפוליות המתייחסות לתהליכים גופניים. וכך, בנוסף לניסיון שצברתי בהתמחות ובטיפול קוגניטיבי התנהגותי סיימתי הכשרה כמטפל EMDR, השתתפתי בקורסים מתקדמים למטפלים בגישת ACT – תרפיית קבלה ומחוייבות, למדתי טיפול בטראומה בגישת See Far CBT והשתלמתי בהנחיית קבוצות בגישה פסיכו-דינאמית.

הגישה הטיפולית שלי

הגישה הטיפולית שלי הינה אינטגרטיבית ומשלבת שימוש בתיאוריות פסיכו-דינאמיות וגישות ממוקדות שינוי התנהגותי. יש לי הכשרה רחבה בטיפול בפוסט טראומה בהפרעות חרדה וב OCD, וכפסיכולוג רפואי מעניין אותי באופן ספציפי ההקשר הגופני של ההתמודדות עם בעיות אלה.
כמי שנחשף לספקטרום רחב של קשיים ובעיות רפואיות ונפשיות, למדתי שכל התמודדות קשה ככל שתהיה פותחת לנו גם פתח לצמיחה ולגילוי עצמי. כמטפל אני שואף לחבר את מטופלי לכוחותיהם במטרה להביא לחייהם תחושת חיוניות, טיפוח חוסן נפשי, תקווה, סיפוק ומשמעות, אפילו במצבים מייאשים. למדתי שיותר קל להצליח בכך כשלא נשארים לבד עם ההתמודדויות, אלא דווקא כשמשתפים וכך נפתחים לאפשרויות חדשות

טיפול CBT

טיפול קוגניטיבי התנהגותי הינו טיפול פסיכולוגי. כמו טיפולים פסיכולוגיים בגישות אחרות, גם טיפול קוגניטיבי התנהגותי מבוסס על יחסי אמון בין מטפל למטופל. היתרון המשמעותי של טיפול CBT
ReadMore1

טיפול EMDR

בטיפול על פי גישת EMDR  – נשאף לעבד מחדש זיכרונות חזקים ומציפים, במטרה לחבר את האדם מחדש למשאבי התמודדות, שלא היו זמינים לו בעבר או בהווה, ולהחלמה מטראומה.
ReadMore1

טיפול ACT

תרפיית קבלה ומחוייבות (נהגה במילה אחת ACT) מציעה טיפול קוגניטיבי התנהגותי מבוסס מיינדפולנס, בעזרתו ניתן לפתח ולטפח "גמישות פסיכולוגית", הנחוצה לנו בהתמודדות עם
ReadMore1

Call Now Button