טיפול פסיכולוגי – אלעד נהלוני – פסיכולוגיה רפואית – טיפול CBT

פסיכולוגיה רפואית

Psychologist_025

גוף-נפש

פסיכולוגיה רפואית היא תחום העוסק ביחסים שבין הגוף לנפש. פסיכולוג רפואי הוא פסיכולוג שמלבד הבנתו בנבכי נפש האדם, הוא שם דגש בטיפול גם על תהליכים גופניים. למשל, מחלות: פסיכולוגיה רפואית שואפת לתאר כיצד מחלות שונות משפיעות על חיינו, במובן התפקודי החברתי והנפשי. פסיכולוג רפואי הוא מטפל, שבנוסף לטיפול במצוקות נפשיות יש לו גם הבנה של מחלות ומהלכן. על הפסיכולוג להבין את המאפיינים של המחלה, להתמצא בהשפעת הטיפולים והתרופות ולהכיר דרכי התמודדות יעילות. פסיכולוג רפואי יודע “לתפור” לכל מטופל טיפול המתאים למצבו הפיזי והנפשי לפי מידתו.

טיפול פסיכולוגי – רפואי

כפסיכולוג רפואי אני שם דגש על הכירות המטופל עם גופו ועם תפקודו הגופני. גם בעיות פסיכולוגיות מציבות דרישות שונות מהגוף. לכל בעיה השפעות גופניות. מתח, סטרס, מחסור בשינה, חרדה, דיכאון, טראומה, מחלות שונות, פחדים, אובססיות, לכל הבעיות הללו ביטוי גופני. יש מצבים שבהם בעיות פסיכולוגיות עשויות להשפיע לרעה גם על בעיות גופניות. הקשר בין מצבי סטרס ובין מחלות לב למשל ידוע ומוכר. כמטפל אני שואף למצוא יחד עם המטופל את האיזון הנפשי והגופני. בכך מתאפשר למטופל להיות יותר שלם עם עצמו, עם הבחירות שלו בשלבים השונים של החיים ועם הבעיות שהוא חי איתם.

למי מתאים הטיפול?

טיפול פסיכולוגי יכול להיות ארוך או קצר טווח, לפי הצורך והבעיה העיקרית איתה המטופל מתמודד. ניתן לקבל אצלי גם טיפולים קצרים מאד או להגיע לפגישות ייעוץ. למשל, פגישת הכנה לפני פרוצדורה רפואית או טיפול ממוקד בחרדה (פוביה) ספציפית. לעיתים נדרש תהליך ארוך טווח יותר, למשל כשמטופל נדרש להתמודד עם שינוי משמעותי באורח חייו ומתקשה להסתגל. לעיתים מטופלים שואפים להביא שינוי בריאותי לאורח חייהם ומבקשים לגייס מוטיבציה לכך גם אם לא חלו במחלה כלשהי. פסיכולוגיה רפואית עוסקת גם בקידום אורח חיים בריא ובמניעה של מחלות. בזכות הטכנולוגיה והקדמה אנו חיים בעולם שבו תוחלת החיים עולה משנה לשנה. כפסיכולוג רפואי אני שואף לתרום לאיכות החיים הטובה של מטופליי.

 

[ls_content_block id=”4658″]

Call Now Button